Our range of products include multi box 444 partition, multi box 222 partition, 12 star box, kasturi thread & needle box, amaze 222 partition and multi box 111 partition.
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Pack Type | Box |
| Usage and Applications | Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care, Electronics and Technology, Office and School |
Minimum order quantity: 96 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Office and School, Cosmetics and Personal Care, Home Organization, Electronics and Technology, Hospital and Healthcare |
Minimum order quantity: 288 Piece
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Pack Type | Box |
| Product Code | 12 Star |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 72 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 432 Piece
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 Litre |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | Hinged Lid |
| Dimensions | 285L X 183W X 83 H (MM) |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Impact Resistant, Compartments, Lockable |
| Usage and Applications | Home Organization, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 96 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Usage and Applications | Office and School, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care, Electronics and Technology |
Minimum order quantity: 648 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Pack Type | Box |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Hospital and Healthcare, Office and School, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 72 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene (PP) |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Household and Office Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 234 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Hospital and Healthcare, Electronics and Technology, Office and School |
Minimum order quantity: 144 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Compartments |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Electronics and Technology, Hospital and Healthcare |
Minimum order quantity: 864 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India