Pioneers in the industry, we offer plastic box kwality 88, plastic box keeper 00, plastic box keeper 22, mastercook pp-172 plastic containers 3pcs, mastercook pp-901 crystal container and mastercook pp-151 square plastic containers 3 pcs 200ml from India.
₹ 28.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | Hinged Lid |
| Dimensions | 270 X 160 X 35 (IN MM) |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Impact Resistant, Stackable, Lockable |
| Usage and Applications | Home Organization, Electronics and Technology, Office and School, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care |
| Length | 270mm |
| Width | 160mm |
| Height | 35mm |
| RS BRAND | PLASTIC VIRGIN PP |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 2.10 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Height | 25mm |
| Width | 40mm |
| Length | 45mm |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Cosmetics and Personal Care, Office and School, Hospital and Healthcare |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Home Organization, Electronics and Technology, Cosmetics and Personal Care, Hospital and Healthcare, Office and School |
| Material | Plastic |
| Length | 105mm |
| Width | 65mm |
| Height | 30mm |
Minimum order quantity: 840 Piece
₹ 61 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-172 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 81 / Piece Get Latest Price
| Type | Non Disposable |
| Pattern | Printed |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-901 |
| Pack Type | Box |
| Container Capacity | 800ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 76 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-151 |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 3.25 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 85mm |
| Width | 45mm |
| Height | 25mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 1200 Piece
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Pack Type | Box |
| Product Code | Capital 55 |
| Length | 205mm |
| Width | 115mm |
| Height | 65mm |
Minimum order quantity: 240 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Length | 120mm |
| Width | 100mm |
| Height | 50mm |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 264 Piece
₹ 3.75 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Height | 300 |
| Width | 70mm |
| Length | 80mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 1200 Piece
₹ 24.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Length | 230mm |
| Width | 150mm |
| Height | 60mm |
| Usage and Applications | Hospital and Healthcare, Electronics and Technology, Cosmetics and Personal Care, Office and School |
Minimum order quantity: 144 Piece
₹ 13.25 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Length | 1500mm |
| Width | 135mm |
| Height | 40mm |
| Material | Plastic |
| Usage and Applications | Hospital and Healthcare, Electronics and Technology, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 288 Piece
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Length | 235mm |
| Width | 140mm |
| Height | 35mm |
| Usage and Applications | Office and School, Electronics and Technology, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Height | 60mm |
| Width | 105mm |
| Length | 150mm |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 240 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectunglar |
| Pack Type | Box |
| Product Code | 9 Star |
Minimum order quantity: 360 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Sahpe | Rectangular |
| Pack Type | Box |
| Product Code | 9 Star |
Minimum order quantity: 90 Piece
₹ 41 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 gm |
| Pattern | Plain |
| Color | Pink |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | PP-153 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Height | 75mm |
| Width | 90mm |
| Length | 220mm |
Minimum order quantity: 180 Piece
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Compartments |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | Cozy 222 |
| Length | 200mm |
| Width | 120mm |
| Height | 80mm |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Office and School, Electronics and Technology, Hospital and Healthcare |
Minimum order quantity: 144 Piece
₹ 29 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Height | 90mm |
| Width | 175mm |
| Length | 230mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 51 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Length | 260mm |
| Width | 195mm |
| Height | 100mm |
Minimum order quantity: 72 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 285mm |
| Width | 190mm |
| Height | 80mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 72 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Length | 375mm |
| Width | 25mm |
| Height | 125mm |
| Usage and Applications | Office and School, Electronics and Technology, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 152 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 375mm |
| Width | 250mm |
| Height | 165mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 8.50 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 35mm |
| Width | 110mm |
| Length | 125mm |
| Usage and Applications | Pharmaceutical Storage, Household and Office Storage |
Minimum order quantity: 336 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Length | 100mm |
| Height | 100mm |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 360 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 115mm |
| Height | 130mm |
| Sahpe | Round |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 240 Piece
₹ 2.75 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Length | 45mm |
| Height | 50mm |
Minimum order quantity: 432 Piece
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | Kwality 44 |
| Length | 140mm |
| Width | 90mm |
| Height | 25mm |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Home Organization, Office and School, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Product Code | Kwality 66 |
| Length | 205mm |
| Width | 125mm |
| Height | 30mm |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Electronics and Technology, Hospital and Healthcare, Office and School |
Minimum order quantity: 216 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Product Code | Saphaire 22 |
| Length | 120mm |
| Width | 70mm |
| Height | 40mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Length | 150mm |
| Width | 90mm |
| Height | 50mm |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Color | Transparent |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 72 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| Shape | Square |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 864 Piece
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP-261 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 149 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | PP-232 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 216 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | PP-234 |
| Brand Name | Mastercook |
| Sahpe | Square |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2.05 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Chemical and Pharmaceutical Storage |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Microwave Safe | Yes |
| Material Grade | Food Grade |
| Dimensions | 40 MM x 45 MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Transparent |
| Length | 40mm |
| Height | 45mm |
| Material | Plastic |
| Sahpe | Round |
| Product Code | Kissan 11 |
Minimum order quantity: 660 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 196 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Style | Antique |
| Pattern | RECTANGULAR |
| Color | TRANSPARENT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 72 Piece
₹ 5.25 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 90mm |
| Height | 65mm |
| Pack Type | Box |
| Product Code | Kagan nx 22 |
Minimum order quantity: 480 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India