Offering you a complete choice of products which include cosmos transparent storage box 800, blue safe lock plastic container, 999 deluxe plastic storage box 17000ml, 500 ml plastic dal container, dark pink plastic round box and sky blue plastic box.
₹ 207 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 Kg |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Lid Type | Interlocking Lid |
| Color | Transparent |
| Features | Lockable, Airtight, Stackable, BPA Free, Impact Resistant |
| Usage and Applications | Office and School, Cosmetics and Personal Care, Electronics and Technology, Hospital and Healthcare, Food Storage, Home Organization |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 63 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home |
| Dimensions | 2inch |
| Pattern | Plain |
| Color | Blue |
| Thickness | 2mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 15 L |
| Box Capacity | 11-20 Kg |
| Shape | Rectangle |
| Color | Transparent |
| Width | 30 CM |
| Length | 37.8 CM |
| Height | 19.8 CM |
| Usage/Application | Apparel |
| Property | Moisture Proof |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Dimensions | 10 Inch |
| Thickness | 5mm |
| Property | Transparent |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Color | Dark Pink |
| Material Thickness | 3mm |
| Usage/Application | Home |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 mL |
| Material | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Material Thickness | 2mm |
| Dimensions | 6 Inch |
| Usage/Application | Home |
| Color Name | Sky Blue |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Set Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP-201 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 gm |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Color | Light Blue |
| Material Thickness | 4mm |
| Usage/Application | Home |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP-212 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 49 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-221 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 88 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-311 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 61 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP-701 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 108 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP 812 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 89 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP 808 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 189 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 5 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-154 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 128 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Color | Green |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 405 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Square |
| Lid Type | Hinged Lid |
| Dimensions | 84L X 84W X 78H |
| Pattern | Plain |
| Features | Lockable |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 720 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 430 |
| Width | 350 |
| Height | 205mm |
| Color | Transparent |
| Product Code | Deluxe 1000 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 56 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 kg |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Retail Display, Household and Office Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 192 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene (PP) |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Household and Office Storage |
| Features | BPA Free |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 108 Piece
₹ 6.7 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 140mm |
| Width | 95mm |
| Height | 35mm |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Office and School, Cosmetics and Personal Care, Hospital and Healthcare |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 mL |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Color | Blue |
| Dimensions | 3inch |
| Thickness | 3mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ML |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Size | 5inch |
| Usage/ Application | Home |
| Thickness | 4mm |
| Color | Red |
| Property | Transparent |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ML |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Diameter | 3inch |
| Usage/ Application | Home |
| Thickness | 3mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Diameter | 7inch |
| Usage/ Application | Home |
| Thickness | 7mm |
| Color Name | Brown |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Color | Yellow |
| Shape | Rectangular |
| Dimensions | 6*4 Inch |
| Thickness | 5mm |
Minimum order quantity: 168 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-299 |
| Pack Size | 3 Pcs Set |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 196 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Style | Antique |
| Size | 400L X 280W X 100H |
| Pattern | RECTANGULAR |
| Color | TRANSPARENT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 72 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | Yellow |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Diameter | 10 Inch |
| Usage/ Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 8mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
BPA Free
Made from Virgin Plastic
Freezer Safe
15 Kg ,7 Kg 10 Kg,5 Kg, 3Kg
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Material | Plastic |
| Set of Jars | Set of 1 |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP361 |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 74 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 mL |
| Color | Blue |
| Set of Jars | Set of 1 |
| Brand Name | Mastercook |
| :Product Code | PP364 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Dimensions | 4inch |
| Color Name | Cream |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | Blue |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Durable |
| Plastic Type | Polyethylene Terephthalate (PET) |
Minimum order quantity: 100 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India