Wholesaler of a wide range of products which include blue plastic lunch box, green plastic lunch box, purple plastic lunch box, pink plastic lunch box, kids plastic lunch box and kanjak plates big.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Shape | Square |
| Color | Blue |
| Weight | 500gm |
| Dimensions | 6*4 Inch |
| Thickness | 6mm |
| Set Of Contains | 1 Spoon,1big Box,1small Box,1 Folk |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 46 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 800 mL |
| Material | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Color | Green |
| Shape | Rectangle |
| Dimensions | 6*5 Inch |
| Thickness | 5mm |
| Set Of Contain | 1 Big Box,1 Small Box,1 Spoon,1 Folk |
Minimum order quantity: 144 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 800 mL |
| Material | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Shape | Square |
| Dimensions | 6*4 |
| Thickness | 8mm |
| Color Name | Purple |
| Set Of Contain | 1 Big Box,1 Small Box,1 Spoon,1 Folk |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 mL |
| Material | Plastic |
| No. Of Compartment | 3 |
| With Cover | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Color | Pink |
| Dimensions | 6*3 Inch |
| Thickness | 4mm |
| Set Of Contain | 1 Big Box,1 Small Box,1 Spoon,1 Folk |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| No. Of Compartment | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| With Cover | Yes |
| Shape | Rectangle |
Minimum order quantity: 240 Piece
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Polished |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Material | Plastic |
| Design | Plain |
| Type of Plastic | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 40mm |
| Width | 135mm |
| Length | 175mm |
Minimum order quantity: 252 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Material | Plastic |
| Design | Plain |
| Type of Plastic | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 215mm |
| Width | 155mm |
| Height | 50mm |
Minimum order quantity: 96 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| No. Of Compartment | 3 |
| Folding Carton Style | One-piece Tuck Top Boxes |
| Shape | Circular |
| Capacity | 300 ml |
| Color | Yellow |
| Freezer Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India