We are a leading Wholesaler of deluxe 333 plastic storage box, commander series plastic box, kwality 00 plastic boxes, plastic box kwality 99, plastic box safari and plastic boxe keeper 99 from New Delhi, India.
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Storing Material | Edible & Non-Edible |
| Color | Transparent |
| Material Thickness | 0-3 mm |
| Width | 1-10 In |
| Length | 1-10 In |
| Height | 1-10 In |
| Property | Bio-degradable |
Minimum order quantity: 960 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Color | Transparent |
| Width | 7 CM |
| Length | 8 CM |
| Height | 3.5 CM |
| Usage/Application | PACKING |
Minimum order quantity: 720 Piece
₹ 3.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Width | 4.5 |
| Length | 7 CM |
| Usage and Applications | Home Organization, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 200 Piece
| KWALITY 00 |
| KWALITY 11 |
| KWALITY 22 |
| KWALITY 33 |
| KWALITY 44 |
| KWALITY 55 |
| KWALITY 66 |
| KWALITY 77 |
| KWALITY 88 |
| KWALITY 99 |
₹ 44 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Height | 40mm |
| Width | 190mm |
| Length | 300mm |
| Usage and Applications | Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care, Electronics and Technology |
Minimum order quantity: 96 Piece
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Height | 70mm |
| Width | 140mm |
| Length | 220mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 73 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Product Code | Keeper 99 |
| Length | 325mm |
| Width | 205mm |
| Height | 85mm |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 48 Piece
₹ 3.75 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 55mm |
| Height | 60mm |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 840 Piece
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Length | 100mm |
| Width | 65mm |
| Height | 20mm |
| Product Code | Kwality 22 |
| Usage and Applications | Hospital and Healthcare, Electronics and Technology, Home Organization, Office and School, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Height | 25mm |
| Width | 75mm |
| Length | 120mm |
| Material | Plastic |
| Product Code | Kwality 33 |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Electronics and Technology, Hospital and Healthcare |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 13.5 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Length | 155mm |
| Width | 60mm |
| Height | 45mm |
| Product Code | LX 33 |
Minimum order quantity: 360 Piece
₹ 29 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Length | 210mm |
| Width | 175mm |
| Height | 65mm |
| Usage and Applications | Home Organization, Electronics and Technology, Cosmetics and Personal Care, Office and School, Hospital and Healthcare, Food Storage |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Length | 80mm |
| Height | 25mm |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 3.50 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 80mm |
| Height | 30mm |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 864 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Features | Portable |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care, Office and School |
| Color | Transparent |
| Material | Crystal |
| Product Code | No 1 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 12.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 750 gm |
| Shape | Rectangle |
| Length | 9.5 CM |
| Height | 8 CM |
| Usage/Application | LIPSTICK |
| Property | Moisture Proof |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Height | 90mm |
| Width | 95mm |
| Length | 225mm |
| Product Code | Complete 22 |
| Usage and Applications | Food Storage, Home Organization, Electronics and Technology, Office and School, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 144 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Food Packaging |
| No. Of Compartments | One |
| Material | Plastic |
| Plastic Usability | Reusable |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Design | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 85mm |
| Height | 90mm |
| Product Code | Keeper |
Minimum order quantity: 432 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 85mm |
| Height | 55mm |
| Shape | Round |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 720 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 Gram |
| Shape | Rectangular |
| Material | Plastic |
| Box Material | Plastic |
| Size (LXWXH) (in inches) | 3.91X3.34X1.77 |
| Design | Plain |
| Type of Plastic | Reusable |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India