Providing you the best range of pp complete 11, kissan series plastic boxes, mastercook pp-153 square plastic containers 3 pcs 500ml, mastercook pp-153 square plastic containers 4 pcs 500ml, mastercook pp-201 rectangle plastic containers 3 pcs set and mastercook pp-840 2pcs set container (500ml) with effective & timely delivery.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Width | 8.8 CM |
| Length | 16.3 CM |
Minimum order quantity: 100 Piece
| COMPLETE 11 |
| COMPLETE 22 |
| COMPLETE NX 11 |
₹ 7.75 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Gram |
| Usage/Application | Food Packaging |
| Plastic Usability | Reusable |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 48 Piece
Available in 8 Different Sizes ; Kisaan 1 , Kissan 2 ,Kissan 3 , Kissan 4 , Kisssn 11 , Kissan 22 , Kissan 33 , Kissan 44. MAK 15W-40
₹ 76 / Set Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-153 |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 128 / Set Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-153 |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 68 / Set Get Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-201 |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 81 / Set Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-840 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 43 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| Pattern | Printed |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-900 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 638 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Container capacity | 1200, 46000 ML |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 18 Piece
₹ 76 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-152 |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 128 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-151 |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 189 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 5 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-154 |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 57 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-300 |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 128 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP 813 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP206 |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 74 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-839 |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 196 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 162 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP600 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 101 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP600 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 101 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 108 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP 802 |
| Container Capacity | 100ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 128 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-152 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 42 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Home Organization, Office and School, Electronics and Technology, Food Storage |
| Width | 5 CM |
| Length | 9 CM |
| Color | Transparent |
| Product Code | SAPHAIRE 11 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Height | 35mm |
| Length | 80mm |
| Width | 70mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 720 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Length | 290mm |
| Width | 220mm |
| Height | 120mm |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 72 Piece
₹ 164 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Product Code | Deluxe 999 |
| Length | 370mm |
| Width | 290mm |
| Height | 180mm |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 26 Piece
₹ 6.50 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Color | Transparent |
| Product Code | Keeper 33 |
| Length | 130mm |
| Width | 85mm |
| Height | 35mm |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Office and School, Hospital and Healthcare, Home Organization, Electronics and Technology |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 165mm |
| Width | 85mm |
| Height | 35mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 480 Piece
₹ 3.25 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 85mm |
| Width | 55mm |
| Height | 20mm |
| Product Code | Kwaality |
Minimum order quantity: 1680 Piece
₹ 3.25 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Height | 300 |
| Width | 50mm |
| Length | 90mm |
| Material | Plastic |
| Product Code | Saphaire 11 |
Minimum order quantity: 840 Piece
₹ 41 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mastercook |
| Color | Multicolor |
| Sahpe | Round |
| Pack Type | Box |
| Product Code | PP-303 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 176 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Square |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-233 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 231 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 20000 mL |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 12 Piece
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 kg |
| Pattern | Plain |
| Length | 225mm |
| Height | 80mm |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Width | 125mm |
Minimum order quantity: 108 Piece
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 100mm |
| Width | 85mm |
| Height | 40mm |
| Color | Transparent |
| Product Code | Commander 22 |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | COMMANDER 44 |
| Length | 145mm |
| Width | 120mm |
| Height | 55mm |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Office and School, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 240 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Length | 163mm |
| Width | 88mm |
| Height | 85mm |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Hospital and Healthcare, Electronics and Technology, Home Organization |
Minimum order quantity: 264 Piece
₹ 7.25 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Features | Built in Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 145mm |
| Width | 95mm |
| Height | 40mm |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Office and School, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 480 Piece
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Length | 360mm |
| Width | 220mm |
| Height | 105mm |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 109 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Length | 375mm |
| Width | 250mm |
| Height | 85mm |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 16.5 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Hinged Lid |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Lockable, Stackable, Impact Resistant, Portable |
| Usage and Applications | Logistics and Shipping, Hospital and Healthcare, Office and School, Home Organization, Cosmetics and Personal Care |
| Product Code | Kohinoor 22 |
| Length | 170mm |
| Width | 120mm |
| Height | 65mm |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 240 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India