Leading Wholesaler of 2200ml aristo lock & fresh 332 plastic container, 800ml aristo breeza 102 plastic container, 450ml aristo breeza 101 plastic container, 750ml aristo lock & fresh 503 plastic container, 500ml aristo lock & fresh 502 plastic container and 750ml aristo lock & fresh 100 plastic container from New Delhi.
₹ 146 / Piece Get Latest Price
| Type | Lock & Fresh 332 Plastic Container |
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Dimensions | 32 x 15 x 8.5 Cm |
| Product Capacity | 2200ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 77 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Dimension | 10.8 D x 14.5 Cm |
| Product Capacity | 800ml |
| Product Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Dimension | 10.8 D x 9.5 Cm |
| Product Capacity | 450ml |
| Product Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 10.5 x 10.5 x 13 Cm |
| Type | Lock & Fresh 503 Plastic Container |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 49 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 10.5 x 10.5 x 9 Cm |
| Type | Lock & Fresh 502 Plastic Container |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 100 Plastic Container |
| Dimensions | 17 D x 6.5 Cm |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 129 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Number of Compartments | 4 Compartment |
| Dimension (L*W*H) | 22 D x 6.5 Cm |
| Shape | Round |
| Brand | Aristo |
| Product Capacity | 1300ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 89 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Finishing | Glossy |
| Type | Breeza 203 Plastic Container |
| Dimension | 10.5 x 10.5 x 20 Cm |
| Product Capacity | 1250ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 64 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Capacity | 500 mL |
| Finishing | Glossy |
| Type | Breeza 201 Plastic Container |
| Dimension | 10.5 x 10.5 x 10 Cm |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 92 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Finishing | Glossy |
| Type | Breeza 103 Plastic Container |
| Dimension | 10.8 D x 19.5 Cm |
| Product Capacity | 1150ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 117 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Finishing | Matte |
| Usage/Application | For Home Purpose |
| Type | Flip Flop System Easy Lock Plastic Container |
| Dimensions | 10.5 x 10.5 x 10.2 Cm |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 43 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Type | Lock & Fresh 12 Plastic Container |
| Dimensions | 10.5 x 8.5 x 8.5 Cm |
| Product Capacity | 380ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 10.5 x 8.5 x 5 Cm |
| Type | Lock & Fresh 11 Plastic Container |
| Product Capacity | 200ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 51 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Type | Lock & Fresh 09 Plastic Container |
| Dimensions | 10 D x 18.8 Cm |
| Product Capacity | 640ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 46 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 08 Plastic Container |
| Dimensions | 10 D x 14.5 Cm |
| Product Capacity | 440ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 41 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 10 D x 10.5 Cm |
| Type | Lock & Fresh 07 Plastic Container |
| Product Capacity | 350ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 34 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Type | Lock & Fresh 06 Plastic Container |
| Dimensions | 10 D x 6.5 Cm |
| Product Capacity | 230ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 8 x 8 x 5 Cm |
| Type | Lock & Fresh 111 Plastic Container |
| Product Brand | Aristo |
| Product Capacity | 125ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 05 Plastic Container |
| Dimensions | 10 D x 4.5 Cm |
| Product Capacity | 150ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 34 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 04 Plastic Container |
| Dimensions | 10.5 x 8.5 x 4 Cm |
| Product Capacity | 150ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 43 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 9 D x 15 Cm |
| Type | Lock & Fresh 03 Plastic Container |
| Product Capacity | 450ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 02 Plastic Container |
| Dimensions | 9 D x 8 Cm |
| Product Capacity | 200ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Dimensions | 9 D x 4.5 Cm |
| Type | Lock & Fresh 01 Plastic Container |
| Product Capacity | 100ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 31 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 0 Plastic Container |
| Dimensions | 10.5 x 7 x 4.5 Cm |
| Product Capacity | 125ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 41 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 10.5 x 10.5 x 5 Cm |
| Type | Lock & Fresh 501 Plastic Container |
| Product Capacity | 240ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 109 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Dimensions | 17 D x 18.5 Cm |
| Type | Lock & Fresh 130 Plastic Container |
| Product Capacity | 2600ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 120 Plastic Container |
| Dimensions | 17 D x 14.5 Cm |
| Product Capacity | 2100ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 12 D X 18 Cm |
| Type | Lock & Fresh 40 Plastic Container |
| Product Capacity | 1230ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 66 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 12 D X 14 Cm |
| Type | Lock & Fresh 30 Plastic Container |
| Product Capacity | 950ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 54 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 20 Plastic Container |
| Dimensions | 12 D x 10.5 Cm |
| Product Brand | Aristo |
| Product Capacity | 600ml |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 44 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Type | Lock & Fresh 10 Plastic Container |
| Dimensions | 12 D x 6.5 Cm |
| Product Capacity | 350ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 122 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 15.5 x 15.5 x 19.5 Cm |
| Type | Lock & Fresh 204 Plastic Container |
| Product Capacity | 2900ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 107 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 203 Plastic Container |
| Dimensions | 15.5 x 15.5 x 14.5 Cm |
| Product Capacity | 2150ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Type | Lock & Fresh 202 Plastic Container |
| Dimensions | 15.5 x 15.5 x 10 Cm |
| Product Capacity | 1500ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 111 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Type | Lock & Fresh 105 Plastic Container |
| Dimensions | 15 x 10.5 x 25.5 Cm |
| Product Capacity | 2150ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 66 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Dimensions | 15 x 10.5 x 10 Cm |
| Type | Lock & Fresh 102 Plastic Container |
| Product Capacity | 800ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 51 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Type | Lock & Fresh 101 Plastic Container |
| Dimensions | 15 x 10.5 x 5.7 Cm |
| Product Capacity | 400ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | For Home Use |
| Finishing | Glossy |
| Dimensions | 22 x 15.5 x 19 Cm |
| Type | Lock & Fresh 304 Plastic Container |
| Product Capacity | 4400ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 139 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Dimension | 22 x 15.5 x 14.5 Cm |
| Product Capacity | 3350ml |
| Product Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 117 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Usage/Application | For Home Use |
| Dimensions | 22 x 15.5 x 10 Cm |
| Type | Lock & Fresh 302 Plastic Container |
| Product Capacity | 2200ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 150 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India