Our product range includes a wide range of cosmos plastic storage box 300, cosmos plastic storage box 200, 5mm plastic storage box, deluxe 555 plastic storage box, kanjak plastic dibbi and light blue plastic box.
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 Kg |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Lid Type | Interlocking Lid |
| Color | Transparent |
| Features | BPA Free, Impact Resistant, Stackable, Airtight, Lockable |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Food Storage, Garage and Automotive, Home Organization, Office and School, Hospital and Healthcare, Electronics and Technology |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 144 Piece
₹ 78 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 Kg |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Lid Type | Interlocking Lid |
| Color | Transparent |
| Features | BPA Free, Lockable, Impact Resistant, Stackable, Airtight |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Office and School, Hospital and Healthcare, Food Storage, Home Organization, Electronics and Technology |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 192 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartment | 2 |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 5mm |
| Product Shape | Oval |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 kg |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Material Thickness | 5mm |
| Property | Transparent |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 gm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 mL |
| Material | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Dimensions | 6*2 Inch |
| Shape | Square |
| Color Name | Light Blue |
| Thickness | 2mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2.10 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Length | 85mm |
| Width | 45mm |
| Height | 25mm |
| Usage and Applications | Food Storage, Home Organization, Office and School, Electronics and Technology |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Brand Name | Master Cook |
| Product Code | PP205 |
| Material | Plastic |
| Container Capacity | 800ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Height | 40mm |
| Material | Plastic |
| Product Code | Crown 1 |
| Length | 55mm |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 384 Piece
₹ 43 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 gm |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Retail Display |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 432 Piece
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | Interlocking Lid |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Lockable, Portable, Stackable, Airtight, Impact Resistant |
| Usage and Applications | Office and School, Cosmetics and Personal Care, Hospital and Healthcare, Food Storage, Electronics and Technology, Home Organization |
Minimum order quantity: 84 Piece
₹ 516 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Household |
| Color | Transparent |
| Box Capacity | 20 Kg |
| Shape | Rectangle |
| Height | 150 |
| Length | 542 |
| Pattern | Plain |
| Brand | NAKODA |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 24 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 54 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP-154 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 390mm |
| Width | 300mm |
| Height | 125mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Home Organization |
| Width | 4 CM |
| Length | 4.5 CM |
Minimum order quantity: 100 Piece
| KEEPER 00 |
| KEEPER 11 |
| KEEPER 22 |
| KEEPER 33 |
| KEEPER 44 |
| KEEPER 55 |
| KEEPER 66 |
| KEEPER 77 |
| KEEPER 88 |
| KEEPER 99 |
| KEEPER 101 |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP, PP |
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | Snap On Lid |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Stackable, Airtight |
| Usage and Applications | Food Storage, Home Organization, Cosmetics and Personal Care, Garage and Automotive, Electronics and Technology, Office and School, Hospital and Healthcare |
| Width | 35 CM |
| Length | 43 CM |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 72 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 320mm |
| Width | 230mm |
| Height | 80mm |
| Product Code | STOCKWELL 104 |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 48 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Height | 150mm |
| Length | 150mm |
| Product Code | Kissan 4 |
Minimum order quantity: 144 Piece
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Length | 200mm |
| Width | 155mm |
| Height | 80mm |
| Product Code | DELUXE 444 |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 180 Piece
₹ 736 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene (PP) |
| Lid Type | Interlocking Lid |
| Dimensions | 608 x 428 x 180 |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Built in Handle, Stackable, Lockable, Airtight, Impact Resistant |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Home Organization |
Minimum order quantity: 16 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Pattern | Plain |
| Pack Type | Box |
| Material | Plastic |
| Product Code | 6 Star |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 360 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Product Code | Keeper 55 |
| Length | 200mm |
| Width | 130mm |
| Height | 50mm |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 180 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Product Code | Deluxe 333 |
| Length | 170mm |
| Width | 130mm |
| Height | 70mm |
Minimum order quantity: 180 Piece
₹ 56 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Color | Transparent |
| Length | 280mm |
| Width | 205mm |
| Height | 80mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Green |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Square |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Height | 55mm |
| Width | 105mm |
| Product Code | Deluxe 222 |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 432 Piece
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Length | 330mm |
| Width | 260mm |
| Height | 150mm |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Product Code | Deluxe 888 |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Hospital and Healthcare, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 36 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 kg |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Hinged Lid |
| Dimensions | 235x153x80 |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Height | 80mm |
| Width | 153mm |
| Length | 235mm |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 86 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Color | Transparent |
| Pack Type | Box |
| Material | Plastic |
Minimum order quantity: 90 Piece
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Closure Type | Top & Bottom |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 1000, 1100 ML |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 300 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 1686 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Household |
| Color | TRANSPARENT |
| Box Capacity | 100 Kg |
| Shape | Rectangle |
| Height | 358 |
| Length | 678 |
| Storing Material | Edible & Non Edible |
| Pattern | Plain |
| Design Type | Standard |
| Brand | NAKODA |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 8 Piece
Big StoraWe are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.ge Boxes
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Style | Antique |
| Size | 320L X 90W X 90H (MM) |
| Pattern | RECTANGULAR |
| Color | TRANSPARENT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 144 Piece
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 132mm |
| Width | 90mm |
| Height | 80mm |
| pack Type | Box |
Minimum order quantity: 180 Piece
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Color | Transparent |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| No. Of Compartment | 3 |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 180 Piece
₹ 29 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 gm |
| Material | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Property | Transparent |
| Material Thickness | 4mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 10 L |
| Capacity | 500 gm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Material Thickness | 3mm |
| Usage/Application | Home |
| Property | Transparent |
| Product Material | Plastic |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 95mm |
| Width | 70mm |
| Height | 80mm |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 288 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India