Pioneers in the industry, we offer deluxe container 1100 34500 ml, mastercook pp-200 rectangle plastic containers 4 pcs set, pp600 rectangle microclip container-2pcs set, mastercook pp520 round microclip cont -2pcs set, mastercook pp-158 container 12pcs and mastercook pp-243 rectangle container 3 pcs set from India.
₹ 425 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Container Capacity | 1100, 34500 ML |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 24 Piece
₹ 65 / Set Get Latest Price
| Capacity | 100 mL |
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-200 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 92 / Set Get Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP600 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP520 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 81 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-158 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-243 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 189 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 5 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-151 |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 57 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-302 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 88 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Disposable |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP 807 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 81 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP206 |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 311 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Set Of Container | Set of 5 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 47 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP-700 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 57 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP651 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 243 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 223 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 1325ml |
| Item Code | PP573 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 176 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 875ml |
| Item Code | PP572 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 155 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 675ml |
| Item Code | PP561 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 13.5 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 210mm |
| Width | 110mm |
| Height | 25mm |
| Product Code | Square 11 |
| Usage and Applications | Retail Display, Pharmaceutical Storage, Household and Office Storage |
Minimum order quantity: 324 Piece
₹ 401 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 L |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage and Applications | Cosmetics and Personal Care, Home Organization, Hospital and Healthcare, Electronics and Technology, Office and School |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Length | 315mm |
| Width | 215mm |
| Height | 45mm |
| Pack Type | Box |
| Usage and Applications | Electronics and Technology, Office and School, Cosmetics and Personal Care |
Minimum order quantity: 6 Piece
₹ 526 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Lid Type | Locking Lid |
| Pattern | Printed |
| Usage and Applications | Personal Care Products, Beverage Packaging, Food Storage, Medical and Pharmaceutical Storage, Household Organization |
| Features | Durable, Impact Resistant |
| Dimensions | 415L X 308W X 206L (16 LITRE) |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 24 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Color | Plastic |
| Box Capacity | 450ML |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP-841 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Sahpe | Round |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Length | 80mm |
| Height | 75mm |
| Product Code | Kissan 1 |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 54 / Piece Get Latest Price
| Color | Multicolor |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Food Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mastercook |
| Product Code | PP-173 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | PP-419 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 102 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | PP523 |
| Brand Name | Mastercook |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 74 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-415 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 203 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-418 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Sahpe | Round |
| Product Code | PP-403 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 108 / Piece Get Latest Price
| Color | Red |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | PP-404 |
| Brand Name | Mastercook |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1423 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Household |
| Color | Transparent |
| Box Capacity | 75 Kg, 75 Kg |
| Shape | Rectangle |
| Property | Light Weight |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 108 / Set Get Latest Price
| Set Contains | 6 Pieces |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Home |
| Material | Plastic |
| Capacity | 280ml |
| Brand | Aristo |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 176 / Set Get Latest Price
| No. of Pieces | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Mastercook |
| Sahpe | Round |
| Pack Type | Box |
| Color | Transparent |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 108 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 60 ml |
| Color | Pink |
| Usage/Application | For Home Use |
| Set Contains | 8 Candy Makers |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 960 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Household |
| Color | TRANSPARENT |
| Box Capacity | 50 Kg |
| Shape | Rectangle |
| Height | 315 |
| Length | 580 |
| Storing Material | Edible & Non Edible |
| Pattern | Plain |
| Brand | NAKODA |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 12 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India