Wholesaler of a wide range of products which include mastercook pp-153 square plastic containers 5 pcs 500ml, mastercook pp 811 rectangle spartan container, mastercook pp651 square microclip (single) 3000ml, mastercook pp-242 rectangle container 4 pcs set, mastercook pp-151 plastic containers 3 pcs set and mastercook pp-152 square plastic containers 5 pcs 330ml.
₹ 189 / Set Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-153 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP 811 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3000 mL |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Product Code | PP651 |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 62 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 5 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-242 |
Minimum order quantity: 100 Set
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 65 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-151 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 189 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 5 |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-152 |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP207 |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 142 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP208 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-311 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Mastercook |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP 801 |
| Container Capacity | 700ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 74 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP651 |
| Container Capacity | 1750ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 97 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 225ml |
| Item Code | PP551 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 209 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 1275ml |
| Item Code | PP562 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 122 / Set Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 450ml |
| Item Code | PP571 |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Material | Crystal |
| Color | Transparent |
| Product Code | Tutti No 2 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 629 / Piece Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Jar Capacity | 32 Ltrs |
| Pack Type | Box |
| Usage and Applications | Food Storage, Home Organization |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 81 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-842 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 209 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-421 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 54 / Piece Get Latest Price
| Color | Red |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-451 |
| Sahpe | Round |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 338 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Mastercook |
| Product Code | PP-422 |
| Container Capacity | 9000ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
NAVEEN SINGHAL (Proprietor)
Singhal Traders
Ground, 329/3, 3, Shahdara Chota Thakur Dwara
New Delhi - 110032, Delhi, India